Декабрь 9, 2015 – 00:06

У цій статті ми детально розглянемо, для чого необхідно розділяти електропроводку на окремі групи, які це дає переваги.

Для чого розділяти електропроводку на групи

Ця стаття входить в серію публікацій on-line курсу Електропроводка сучасної квартири від А до Я, в якій я вже докладно розповідав, для чого необхідно розділяти електропроводку на групи, і як це грамотно зробити.

Коментарі на моєму відеоканалі і зворотний зв'язок сайту показують, що багато хто все одно на розуміють або на хочуть розуміти необхідність такого підходу.

Давайте детально розглянемо це питання.
Переваги поділу електропроводки на групи

Які переваги дає нам поділ електропроводки на окремі групи, кожна з яких виконується окремою лінією з установкою свого апарату захисту?

1. У разі аварії в одній з груп, відключиться тільки ця група, решта залишаться працездатними.

2. Полегшується пошук несправностей в електропроводці, оскільки в одній групі, в одному сегменті, проводки набагато простіше знайти причину несправності, ніж в цілій розгалуженої мережі.

Схема електропроводки розділеної на групи

Схема електропроводки із поділом на групи

3. У разі затоплення відключиться тільки частина проводки, інша частина залишиться працездатною і їй можна буде користуватися до усунення несправності.

4. Можна, наприклад, в дитячій відключити на час (поки дитина підросте) розетки, при цьому освітлення та стаціонарні прилади, підключені до окремих лініях (наприклад кондиціонер) будуть працювати.

5. Можна відключити для ремонту або заміни фурнітури розетки, а освітлення залишиться працездатним. Особливо актуально в темний час доби.

6. Легше встановити максимально ефективну диференціальну захист. Можна встановити кілька УЗО або дифавтомати з оптимальними уставками.
Якщо не розділяти на групи

Давайте розглянемо недоліки побудови схеми електропроводки без поділу на кілька окремих груп.

1. Якщо проведення не розділена на групи, то немає рівномірного розподілу навантаження.Схема електропроводки не розділена на групи

Схема електропроводки без поділу на групи

2. У разі випадкового пошкодження лінії (при ремонті), велика частина проводки може залишитися непрацездатною. Якщо проводка розділена на окремі групи, то несправної буде тільки одна група, а інші залишаються працездатними.

3. При необхідності можна відключити невживані лінії та стаціонарні електроприлади. А якщо повідця відділена на окремі лінії, то цього зробити не вийде.

4. Якщо проведення не розділена на групи, не можна організувати невідключувані лінії.

За відключається лініях буде окрема публікація, тому, щоб бути в курсі і не пропустити виходу нових матеріалів, підписуйтесь на новинну розсилку внизу цієї статті.

Більш докладно дивіться відео:

Електропроводка - навіщо ділити на групи

Похожие страницы:

  1. ​Монтаж електропроводки своїми руками
  2. Обогрев кровли: излишество или необходимость
  3. Способи розмітити межі ділянки будівництва