Сентябрь 12, 2015 – 18:28

Перш ніж зважитися купити камін, варто дізнатися, які ж каміни бувають. Види камінів за матеріалом.

Перш за все, каміни розрізняються за матеріалом топки. Буваю металеві каміни, цегляні каміни і чавунні вставки.

Металеві каміни хороші тим, що не вимагають додаткової обробки, володіють високим ККД, завдяки нагріванню металевих елементів. Багато моделей металевих камінів мають облицювання, яка підвищує тепловіддачу. Облицювання може бути виконана з кераміки, талькохлорид та інших теплоаккумулюючих матеріалів.


Цегляні каміни є одними з найпоширеніших. Їх призначення - піднімати температуру приміщення, але для постійного опалення вони не підходять, оскільки нагрів йде за рахунок живого вогню. Цегляні каміни вражають різноманітністю моделей, кольорів, форм, вони легко впишуться в будь-який інтер'єр.

У наш час поширився успішний продаж коминів у мережі інтернет, завдяки поширенню технологій.


Чавунні вставки дуже часто мають скляні дверцята. Їх високий ККД досягається, завдяки нагріванню чавуну, що відбувається під час горіння дров і остигання чавунної топки. До недоліків чавунних вставок можна віднести тільки їх часте засмічення сажею. Таке трапляється при використанні вологих дров (більше 15% вологості).
Види камінів по розташуванню

Визначившись з типом каміна за матеріалом виготовлення, слід подбати про те, де він буде розташовуватися в будинку. Каміни підрозділяються на кутові, пристінні та окремо розташовані. Останні, у свою чергу, розрізняються за кількістю відритих стін. Наприклад, бувають односторонні каміни, наскрізні (відкритішою з двох протилежних сторін) і вогнище (відкритий з трьох сторін або з усіх чотирьох).

Перш ніж купити камін, подивіться різні журнали з моделями, уявіть як той чи інший камін буде виглядати у вашому будинку. Крім того, коли буде проводитися монтаж каміна, то варто враховувати, що, наприклад, металевий камін можна встановити прямо на підлозі, а ось для цегельного каміна знадобиться додатковий, міцний фундамент. Який би камін ви не вибрали, якщо змінити деякі елементи в ньому, то можна зробити його будь-яким за формою.
Установка каміна


Наша компанія пропонує таку послугу, як камін під ключ - всі етапи роботи з каміном ми беремо на себе!

Але якщо Ви вирішили встановити самостійно, то дамо кілька порад. Перш ніж встановити камін потрібно впевнитися, що придуманий вами план відповідає протипожежними нормам. Важливо визначити місце під трубу і її розмір, який повинен відповідати розміру топки. Крім того, відстань від труби до балки і крокв повинно бути підібрано згідно нормам безпеки. Якщо ви живете в дерев'яному будинку, то тут потрібна додаткова протипожежний захист.

Якщо ви вибрали окремо стоїть камін, то розташовувати його між віконних і дверних прорізів не рекомендується. У цьому випадку не буде забезпечена нормальна тяга, що призведе до нестабільного горінню. Крім того, це ще може бути чревате отруєнням чадними газами. Якщо площа приміщення менше 20 кв. м, встановлювати відкритий камін тут не варто. По відношенню до меблів каміни розміщують на відстані не ближче 1.5 м, також, він не повинен заважати проходу.

Похожие страницы:

  1. ​Фундамент для бані
  2. Полы из линолеума
  3. Будівництво будинку
  4. Планування ділянки.