Август 10, 2019 – 14:49

Гіпсокартонні листи - є головною складовою «сухого» будівництва. Компанії, які займаються виробництвом ГКЛ, пропонують споживачам різноманітну лінійку своїх матеріалів. Гіпсокартонні листи відрізняються не тільки за своїми технічними характеристиками, таким як вага, товщина і розміри листа, але і за класифікацією використання. Наприклад, існують спеціальні листи ГКЛ для використання в приміщеннях з підвищеною вологістю (ГКЛВ), для приміщень з вимогами до підвищеної звукоізоляції (ГКЛА), для приміщень, де необхідно забезпечити вогнестійкість (ГКЛП). Що стосується відмінностей за технічними характеристиками, то, наприклад, для облицювання стін ви можете використовувати стандартний ГКЛ товщиною 12,5 мм, для монтажу стелі - полегшений лист товщиною 9,5 мм. А щоб збільшити міцність конструкції при облицюванні стін і зведенні перегородок потрібно використовувати листи підвищеної міцності, товщиною 15 мм.

Срочную доставку из Одессы в Киев Вы можете заказать на сайте https://optima.fm/taxi-kiev по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Ще одним вагомим перевагою гіпсокартонних листів, є гладка поверхня і світлий колір лицьового картону. Це дозволяє наносити фінішну обробку відразу після того, як ви зробите шпатлювання швів і саморізів. ГКЛ не вимагає нанесення шару штукатурки для того, щоб вирівняти поверхню, так що ви можете відразу приступати до роботи по фінішній обробці.

Але, незважаючи на всі переваги гіпсокартону, існує кілька міфів, які стосуються використання ГКЛ в «сухому» будівництві. Взявши за основу результати випробувань і досліджень, ми спростуємо три основних помилкових припущення про гіпсокартон.

Міф 1: На перегородки з гіпсокартону можна вішати важкі предмети.

Відповідь на Міф 1. Всі листи гіпсокартону складаються з гіпсового сердечника, що облицьований картоном. Також існують і спеціальні листи, в осерді яких, крім будівельного гіпсу додані армуючі волокна, які забезпечують листам більш високу щільність сердечника. Такі спеціальні листи відрізняються від стандартних ГКЛ листів збільшеною товщиною і підвищену міцність. ГКЛ з таким складом сердечника в півтора рази міцніше і в два рази жорсткіше стандартних гіпсокартонних листів. Тому перегородка, облицьована таким листом в один шар здатна витримати таку ж навантаження, яке витримує перегородка, обшита стандартними ГКЛ (12,5 мм) в два шари, і дозволяє навісити на неї такі важкі предмети, як наприклад, телевізор, полку або декоративний цегла .

Максимальна експлуатаційна навантаження на перегородку з гіпсокартону становить 70 кг на погонний метр довжини конструкції, при кроці стоєчних профілів 600 мм - це обмеження обумовлено несучою здатністю металевих профілів каркаса.

Міф 2: Конструкції з гіпсокартону забезпечує погану звукоізоляцію.

Відповідь на Міф 2. Рішення з ГКЛ - ефективне рішення для боротьби зі сторонніми шумами. Щоб переконатися в цьому, можна порівняти характеристики по звукоізоляції декількох конструкцій, виготовлених з різних матеріалів, але мають однакову товщину конструкції. Наприклад, перегородка, зведена з цегли, при товщині 150 мм має звукоізоляцію 49 дБ і має масу конструкції 250 кг / м2 ,, а перегородка з гіпсокартону тієї ж товщини (подвійний каркас з профілів шириною 50 мм, ізоляція 2 * 50 мм, обшивка двома шарами ГКЛ з кожного боку) - забезпечує звукоізоляцію 59 дБ (стандартні листи ГКЛ 12,5 мм) або 62 дБ (звукоізоляційні листи ГКЛА), при цьому конструкція по масі не перевищує 55 кг / м2.

Виходячи з цих показників, слід: щоб забезпечити рівень ізоляції 62 дБ, перегородка з цегли повинна бути товщиною приблизно 600 мм (а це маса конструкції> 1000 кг / м2) - таке рішення занадто масивне для його реалізації на практиці. Якщо вимоги до звукоізоляції приміщень надзвичайно високі (наприклад, якщо мова йде про звукоізоляцію суміжних залів кінотеатрів), конструкції з гіпсокартону (перегородки, облицювання стін, підвісні стелі) на сьогоднішній день є найбільш ефективним і затребуваним рішенням. Також останнім часом зросла застосування гіпсокартонних перегородок в житловому будівництві, оскільки при використанні цього рішення виконуються всі нормативні вимоги по звукоізоляції міжкімнатних перегородок, незважаючи на їх мінімальну масу і товщину 

Похожие страницы:

  1. Будівництво під Ключ що Це
  2. ​Ремонт в стилі Бароко
  3. Стінові будівельні матеріали