Наприкінці XIX століття в Росію з Європи прийшло нове модне течія - будівництво особняків

Июль 1, 2014 – 05:18
Недорогой ремонт Особняк Карла Гутхейля (Пречистенський провулок, буд. 8, стор. 1 і 2)  
Наприкінці XIX століття в Росію з Європи прийшло нове модне течія - будівництво особняків для продажу «під ключ» для подальшого продажу дуже заможним клієнтам.Будинок будувався для певного власника з його смаками та уподобаннями, а як архітектурний об'єкт.Його стиль і вигляд більш залежав від творчого почерку зодчого і його індивідуальності, ніж від замовника.Для цього дуже підходив стиль модерн. Виходили дуже стильні будинки, побудовані за самими передовими технологіями, з найдосконалішими інженерними системами, які прикрасили наше місто надзвичайно.
У 1899 році молодий і багатий банкір Яків Рекк створив Московське торгово-будівельне акціонерне товариство.Під будівництво нових особняків під ключ Товариство купило стару садибу князя І.А. Гагаріна в Мертвому провулку, яка згоріла в 1812 році.  
Особняк № 8 в Пречистенському (Мертвому) провулку побудований в 1903 році знаменитим архітектором Вільямом Валькот (1874-1943).Архітектор народився в Одесі, освіту здобув в Петербурзі і Парижі і на початку XX століття почав практикувати в Москві.Був одним з перших, які будували в стилі модерн. Профільні журнали охоче друкували його чудесну архітектурну графіку.У 1908 році Вільям Валькот поїхав на батьківщину в Англію, де до 1943 року працював в основному як гравер, графік і чертежник.
Цей особняк унікальний. В обробці переважають мотиви рококо, що додають цій невеликій споруді камерність і дивовижну витонченість.Будівля симетрично, на відміну від інших будівель стилю модерн. Центральний ризаліт посередині - це головний вхід в особняк.З середини арки порталу вхідних дверей на перехожих дивиться витончена дівчина-Лорелея.Такі ж дівчата вінчають віньеркі декоративних композицій над потрійними вікнами бічних ризалитов.Фасад облицьований блискучою глазурованою рожевою плиткою, на якій виділяються ліпні панно, що зображують немовлят путті.Округлим контурах орнаментів вторять округлі віконні та дверні прорізи.Рокайльний орнамент і скляний навісний козирок над входом запозичені з французького Ар Нуво.
Будинок у Московського торгово-будівельного акціонерного товариства купив син відомого нотного видавця Олександра Гутхейль Карл.

Источник: www.facebook.com

Похожие страницы:

  1. Будівництво під Ключ що Це
  2. Будівництво під Ключ Поняття
  3. Будівництво під Ключ Фото